Laboratorium jest miejscem pracy, w którym wymagane są najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Zasadniczym elementem stanowiska laboratoryjnego jest stół laboratoryjny. Jego stabilność, odpowiedni rodzaj blatu roboczego i akcesoriów, ergonomiczne wymiary oraz estetyczny wygląd decydują o komforcie pracy i mają wpływ na jej jakość.
Do wypełnienia przestrzeni magazynowej pod płytą roboczą stołu służą szafki laboratoryjne, natomiast w celu funkcjonalnego wykorzystania przestrzeni nad stołem, do blatu i stelaża mogą być mocowane stalowe kolumny, które z półkami lub szafkami wiszącymi tworzą nadstawkę. Duży wybór rodzajów szafek laboratoryjnych i nadstawek, kształtów stelaży, materiałów na płyty robocze oraz zlewików i zlewów pozwala na zbudowanie stanowiska laboratoryjnego ściśle odpowiadającego potrzebom użytkownika i gwarantującego mu wygodną i bezpieczną pracę.
Przez odpowiednią konfigurację stołów laboratoryjnych są tworzone ich zestawy, tworzące stanowiska wyspowe lub przyścienne. Przestrzeń magazynową dla wyposażenia i aparatury niezbędnej w laboratorium zapewniają szafki wiszące oraz przyścienne szafy i regały, o różnorodnej konstrukcji wypełnienia i z różnymi frontami. Specyficzne potrzeby związane z potrzebą przewożenia aparatury i chemikaliów zapewniają różne wózki laboratoryjne, a stoły wagowe, stoły do miareczkowania i wyciągi chemiczne uzupełniają szeroki wybór mebli laboratoryjnych.
Cała produkowana przez nas rodzina mebli laboratoryjnych spełnia wymagania dobrej praktyki laboratoryjnej (DPL), zawarte w dyrektywach Rady Wspólnot Europejskich (87/18/EWG) oraz Komisji Wspólnot Europejskich (99/11/WE).
Ze względu na specyficzne przeznaczenia nasze meble laboratoryjne zostały zaprojektowane i sprawdzone pod kątem zapewnienia możliwie największej wygody oraz najlepszej ochrony przed szkodliwym oddziaływaniem substancji chemicznych pracującego przy nich operatora.
Ich konstrukcja jest zgodna z wymaganiami obowiązujących norm: